Hlavní stránka

     Systém jednotného času jsem získal z bývalého podniku Kras v Boskovicích. Jednalo se o hlavní hodiny, záložní zdroj, několik podružných hodin a docházkové hodiny. Byla by to nesmírná škoda, kdyby se to vyhodilo. Vše jsem uvedl do provozu a nyní mi fungují v jednotlivých částech domu. Sice toto zařízení vyloženě nesbírám, ale pokud seženu nějaké součásti systému jednotného času Pragotron, nebráním se tomu, protože je to zajímavé zařízení. Je to kvalitní a hezká mechanika. Sehnal jsem rovněž další hlavní hodiny a signální hodiny. Na vše se můžete podívat na těchto stránkách.

     A jak říkám – to co se děje má svůj účel. Hodiny již nyní neplní jen funkci pro mne zajímavého technického zařízení. Nyní jsou už téměř nepostradatelnou pomůckou pro dítě postižené autismem. Z tohoto důvodu sháním podružné hodiny CPJ 061 a takhle vypadají:

Jde o to, že je na nich nejen čas, ale i datum a den. Může se namítnout, že mohu sehnat obyčejné digitální hodiny, nebo kterékoliv jiné. Ale autismus je velmi složité postižení a těžko v krátkosti vysvětlit, proč to musí být zrovna tento typ hodin. Pokud by jste tedy někdo měl možnost a hodiny mi věnoval, nebo bych je za nějakou rozumnou cenu odkoupil. Diagnozu autismu mohu samozřejmě případnému dárci doložit. 

     Jak Vám napovědělo záhlaví stránky, jedná se o systém jednotného času Pragotron. Podnik s původním názvem Jednotný čas, dále pak několikrát změnil svůj název, i majitele, vyrábí stále. V současné době se jedná o firmu  Elektročas s.r.o., Poděbradská 22, Praha, kdy tato firma vyrábí nejmodernější elektronické časoměrné soustavy, věžní hodiny, informační panely aj. Podrobněji na: http://www.elektrocas.cz