Hlavní stránka

     Systém jednotného času jsem získal z bývalého podniku Kras v Boskovicích. Jednalo se o hlavní hodiny, záložní zdroj, několik podružných hodin a docházkové hodiny. Byla by to nesmírná škoda, kdyby se to vyhodilo. Vše jsem uvedl do provozu a nyní mi fungují v jednotlivých částech domu. Sice toto zařízení vyloženě nesbírám, ale pokud seženu nějaké součásti systému jednotného času Pragotron, nebráním se tomu, protože je to zajímavé zařízení. Je to kvalitní a hezká mechanika. Sehnal jsem rovněž další hlavní hodiny a signální hodiny. Na vše se můžete podívat na těchto stránkách.

     A jak říkám – to co se děje má svůj účel. Hodiny již nyní neplní jen funkci pro mne zajímavého technického zařízení. Nyní jsou už téměř nepostradatelnou pomůckou pro dítě postižené autismem.

     Jak Vám napovědělo záhlaví stránky, jedná se o systém jednotného času Pragotron. Podnik s původním názvem Jednotný čas, dále pak několikrát změnil svůj název, i majitele, vyrábí stále. V současné době se jedná o firmu  Elektročas s.r.o., Poděbradská 22, Praha, kdy tato firma vyrábí nejmodernější elektronické časoměrné soustavy, věžní hodiny, informační panely aj. Podrobněji na: http://www.elektrocas.cz