Konektor ke strojku PS 100

Náhrada nedostatkového originálního konektoru k hodinovému strojku PS 100. Uvnitř jsou použity kvalitní tovární piny s povrchovou úpravou cín. Po zasunutí na strojek obepínají plošku jeho kontaktu z obou stran. Tímto je tak zajištěn kvalitní elektrický spoj. Určeno i pro opakované vysunutí a zasunutí, nedojde k opotřebení styčných ploch konektoru. Opatřeno dvojlinkou o délce 0,5 m, která je na pinu pevně připájena. Na polaritě nasazení nezáleží, funkční v obou směrech nasazení.

Dostupnost: ihned k odeslání

Cena za kus: 27,- Kč


Součásti třípólového konektoru k hodinám typu Pragotron CPJ

Třípólový konektor k hodinám Pragotron typu CPJ není k sehnání, nabízím nezapojenou náhradu jako sestavitelnou součást. Práce na tomto dílu by měl dělat elektrikář a nenesu žádnou odpovědnost s případnými škodami. Nabízíme pouze jednotlivé díly, ne sestavený konektor.

Návrh na sestavení:

  • konektorové dutinky se nasadí na protikus (kolíky) v hodinách, aby se správně zkalibrovaly a potom se sejmou
  • do těla konektoru se vloží otvorem třípramenný kabel
  • na jednotlivé vodiče třípramenného kabelu se napájí konektorové dutinky. Je třeba dbát na správné zapojení vodičů (L, N, PE)
  • dutinky se vloží do prostoru drážek v těle konektoru a to co nejblíže k okraji konektoru, bude zapotřebí malý šroubovák k jejich zatlačení do drážek. Postupujte opatrně, dutinky jsou křehké
  • po vložení konektorových dutinek se natře tělo konektoru a jeho víčko lepidlem. Doporučuji chemopren v tubě, natřít lepidlem tělo a víčko konektoru, nechat chemopren pět minut zavadnout – viz. návod pro použití lepidla
  • zbylý prostor se celý vyplní umělou hmotou z tavné pistole, aby nedošlo k posunu konektorových dutinek při vložení konektoru do hodin. dojde tak i k zajištění vodičů. Pracuje se rychle, aby nestihla roztavená umělá hmota vychladnout.
  • přimáčkne se víčko konektoru na tělo konektoru, vloží se třeba do svěráku a nechá se zaschnout. Doba zaschnutí je závislá na použitém lepidle – viz. návod pro použití lepidla. Lze samozřejmě použít i vteřinové lepidlo, které rovněž velmi dobře na umělé hmotě konektoru drží.

Sestava konektoru:

Tělo konektoru, víčko konektoru, 3 x konektorové dutinky – 58,- Kč

Příslušenství:

Třípramenný kabel nový s vidlicí do zásuvky, 3x 0,75, bílá nebo černá (barvu nelze zvolit), délka 2m – 53,- Kč

1 ks. konektorová dutinka – 5,- Kč


Skleněný krystal 100 kHz

Dostupnost: vyprodáno, dostupnost a cena zatím neznámá.

Cena za kus:


 Hodinový obvod  Tesla MH 106 pro hodiny Pragotron EH 40, nebo stopky DTS 11. Tento obvod se instaloval do hlavních hodin Pragotron EH 40 a tvoří jejich zásadní část. Nedá se v těchto hodinách ničím nahradit. Jedná se o zakázkový obvod z produkce bývalé Tesly Rožnov. Obvod je CMOS, při jeho montáži doporučuji použít patici integrovaných obvodů a zbytečně s ním rukou nemanipulovat. Hrozí jeho nenávratné poškození výbojem statické elektřiny. Obvod dodávám zaručeně vyzkoušený a funkční, takže na pozdější reklamace nebude brán zřetel. Cena za kus 210,- Kč


Relé RP 220 3P, 12V, nové a nepoužité. Náhradní díl do hodin Pragotron EH41.Cena za kus 220,- Kč


Nové náhradní relé 24 V pájitelné do plošného spoje se sníženým příkonem. Určeno pro hodiny Praotron řady EH 40, EH 41. Při poruše relé v těchto hodinách je nelze vyměnit za jakékoliv 24V relé RP 700 pájitelné do plošného spoje. Cena za kus 120,- Kč


Originál napájecí kabel pro impulsy k hodinám Pragotron řady IPJ,CPJ, některé druhy docházkových hodin Pragotron. Délka 1 m, na druhém konci pocínovaný.

Dostupnost: ihned k odeslání

Cena za kus 78,- Kč


Náhradní díl minutového relé – nová zenerova dioda s matkou a podložkou.

Dostupnost: ihned k odeslání

Cena za kus 5,- Kč