Jedná se o pohonnou jednotku, která je určena především pro podružné hodiny se strojkem PS 100. I pro jiné strojky, či překlápěcí hodiny jako IPJ 0612 funguje, ale je nutné v menu přístroje upravit délku výstupního minutového impulsu a výstupní napětí za vyšší hodnoty. Strojky v IPJ 0612 mají vyšší příkon, než strojek PS 100. Vše je uvedeno v návodu, provádí se to dvěma tlačítky na přístroji. Pokud si tedy tento pohon objednáte a budete ho používat pro jiné hodiny, než se strojkem PS 100, budete muset uvedené hodnoty upravit.

Zařízení je tedy určeno pro pokročilejší uživatele.

Specifikace:

Bateriové zařízení napájené čtyřmi kusy baterií typu „AA“ , nebo externím napájecím zdrojem. Jedny hodiny, jedna pohonná jednotka.

Určení:

Pokud máte jedny podružné hodiny, či nechcete tahat kabely, můžete využít tento druh jednotky pro hodinové strojky 12 – 60V. Při pohonu 60 V strojku je nutné napájecí napětí zvýšit na 12V, třeba z gelové baterie. Životnost baterie se nedá přesně specifikovat, záleží na typu podružných hodin, či-li proudovému odběru jejich strojků a uživatelském nastavení zařízení (výstupní hodnoty). Průměrně při použití alkalických baterií při pohonu hodin se strojek PS 100 je životnost baterií asi tři čtvrtě roku. Lze použít i baterie lithiové (myšleno ne dobíjecí), tam je životnost baterií delší. Také lithiové nedobíjecí baterie mají minimální „samovybíjení“. Pokud by jste chtěli používat vlastní akumulátor, je u něj potřeba hlídat stav vybití, aby nedošlo k jeho zničení. Zařízení je schopné akumulátor vybít na velmi malé hodnoty napětí a tím pádem by se například olověný gelový akumulátor mohl nenávratně zničit. Dbejte proto pokynů od výrobce pro provoz jednotlivých akumulátorů.

Nabíjecí akumulátory typu „AA“ se nedoporučují, nelze u nich ani zajistit řádný chod zařízení. Jednak mají menší napětí a jednak trpí větším samovybíjením.

U pohonu se dá tlačítky uživatelsky naprogramovat výstupní napětí, či délka impulsu. Pokud budete s těmito údaji experimentovat, můžete dosáhnout co nejdelší výdrže baterií. Doporučuji rovněž vyčistit, odmastit a namazat mechanické části podružných hodin. Výrazně tím snížíte tření. Ozubená kola vyčistit např. kartáčkem na zuby, tyto se nemažou. Pokud by jste se rozhodli rozebírat hodinový strojek PS 100, čiňte tak opatrně, kolíčky, kterým je uchycen kryt se rády lámou. Proto rozebírání strojku PS 100 nedoporučuji.

————————–

K dispozici jsou dvě verze elektronických jednotek. První je, kdy zásobník na baterie je dodáván, ale nezapojen a druhý je jako jeden nerozebíratelný celek s připojeným zásobníkem baterií. Při objednávce prosím upřesněte typ, o který máte zájem.

—————————

Zařízení, kdy zásobník na baterie je umístěn zvlášť – BH 0524

Určení tohoto typu: pro ty, kteří chtějí převážně použít jiný zdroj napájení, než „tužkové“ baterie, či chtějí pohánět 60 V podružné hodiny, kdy je potřeba zvýšit napájecí napětí

Obsah dodávky:

  • pohonná jednotka s připojovacími svorkami
  • zásobník na baterie. Tento není zapojen, pouze přiložen

Upozornění: Při připojování napájecího napětí je nutné vždy dodržet správnou polaritu. Svorky jsou řádně označeny.

Cena: 810,- Kč

Dostupnost: 1 ks ihned k odeslání

———————————-

Zařízení, kdy zásobník na baterie tvoří jeden celek s pohonem – BH 1123:

Určení tohoto typu: pro ty, kteří nechtějí zapojovat svoje akumulátory, či baterie. Pohonná jednotka hodin však tvoří jeden celek se zásobníkem baterií a nemusí se nic připojovat, či zapojovat. Tedy kromě výstupního kabelu k podružným hodinám.

Obsah dodávky:

  • jednotka pohonu podružných hodin jako jeden celek s držákem baterií
  • návod na použití

Cena: 951,- Kč

Dostupnost: zatím nedostupné, ale přijímají se objednávky

ZPĚT na výběr pohonů podružných hodin