Co neexistuje - What does not exist

      Podíváme na jedno místo, kde trávilo část svého života spoustu vojáků základní služby, vojáci z povolání a další osoby, které na to místě pracovali. Podíváme se do bývalých kasáren Leteckého pluku Slatina v Brně. Sám jsem v těchto kasárnách jako voják základní služby sloužil, takže mám k tomuto místu osobní vztah.

     Na vojnu jsem nastoupil v říjnu 1990 do kasáren Brno - Slatina, kdy jsem byl zařazen jako řidič těžkých vozidel u letištní roty VÚ 9687. Zde jsem prodělal přijímač společně s kurzem KŘK, kde jsem si rozšířil skupinu "C"  na "vleky" a dále kurz PHM, kdy jsem po přijímači chodil chvíli do stráže hlídat sklady NZ, které byly u travnatého letiště za kasárnami. Pak jsem jezdil z cisternou T-138 CL  a v autoparku na letišti v Tuřanech vozil z cisteren a dalších nádrží PHM do vagonů, které byly přistaveny na železniční vlečce a to vzhledem k tomu, že vojenské letiště v Tuřanech bylo zrušeno a zahájil se tam plně civilní provoz. Něco se přesouvalo na Sliač a do Mošnova u Ostravy, kde jsem skončil i já a zde jsem pak jezdil s cisternou T-148 CAPL a tankoval jsem leteckým petrolejem mašiny MIG-21 a L-39 Albatros. Ale ke kasárnám v Mošnově až v druhém dílu :-)

     V současné době již kasárna v Brně - Slatině nehledejte. Většina budov je zbouraných, některé části kasáren se zachovaly, ale postupem času se určitě změní i toto. Proto ten název - Co neexistuje.

     Co se týká fotogalerií, tak v nich jsou pod jednotlivými fotografiemi popisy a fotografie jsou uspořádány, tak jak jdou po sobě. Ne vždy byly příhodné podmínky pro fotografování, protože fotografie jsou pořízeny v průběhu několika roků a tak omluvte prosím u některých fotografií jejich kvalitu.

     Chtěl bych poděkovat jedné nejmenované paní z Magistrátu města Brna, která mi zařídila vstup do objektu bývalých kasáren, když ještě byly plně zachovalé, panu Ing. Vladimíru Budimu, který v kasárnách za mé ZVS působil jako náčelník štábu.

Za mého působení v kasárnách  Slatina zde byli tito důstojníci:

Velitel VU 9687 mjr.Ing. Kornel Vitál
ZV       kpt.Ing. Ivan Hadvig
NŠ       kpt.Ing. Vladimír Budi
ZVV       mjr.Ing. Jozef Refor
ZVT       pplk.  Alexander Semeš

Důstojník štábu:kpt.Ing.Opluštil
Náčelník služby PHM kpt.Ing.Miloš Malý
Technik služby PHM nrtm.Blahuta
Náčelník automob.služby kpt.Ing. Miroslav Borák 
Náčelník chem. služby kpt.Miloš Kolář

Velitel letištní roty: npor. Bařina,
velitel čety: por.Ing. Hřebačka

Obrazové přílohy:

Celkové pohledy na kasárna zvenku

Budova přijímače

Letištní rota VÚ 9687

Kuchyně: Před demolicí   a   v průběhu demolice

Rozdíly - fotky jsou foceny z přibližného úhlu

Interaktivní mapka

Všechny možné fotky