Ruiny

Hotel Palace club Špindlerův mlýn – dnes již neexistující hotel ve Špindlerově mlýně. Poskytovali tam pobyty All inclusive a bylo to na velice slušné úrovni a to i cenově. Třikrát jsem pobyt s rodinou využil a již nás tam znali, když jsme přijeli. Hodně tyto pobyty využívaly rodiny s dětmi. Řekl bych, že pobyty byly takové opravdu rodinné, děti mohly po hotelu běhat, nikdo je neokřikoval – tedy pokud samozřejmě zrovna moc nezlobily. Personál byl velmi tolerantní a vstřícný a vždy usměvavý.Jsem přesvědčen, že kdo tam jednou byl, rád se tam vracel. Opravdu ideální pro pobyt s dětmi. Fotografie jsou z roku 2016 a tuším v roce 2019 se začal hotel bourat. Exteriéry hotelu jsou známy z filmu Homolka a tobolka, který byl natáčen v roce 1972. Ve filmu se objevují také interiéry, ale tyto nejsou přímo z hotelu. Interiéry se natáčely v ateliérech a třeba vlastní jídelna, kde byl silvestrovský večírek byla dá se říct věrnou kopií jídelny v hotelu. Když se pozorně podíváte na moje fotky a záběry z filmu, sice ve filmu jídelna je, ale levá část chybí, je tam stěna. Rovněž i recepce, ta je natáčena v ateliérech, pravděpodobně Barrandov.

Bývalá pobočka nemocnice infekčních chorob Kopa – 2106

Bývalý hotel Dukla Blansko – nyní již neexistující hotel. Foceno pár týdnů před jeho demolicí. Zhoršená kvalita – foceno z mobilu

Letiště Holešov – aneb, co z něj zbylo– stav leden 2013. Na focení bohužel nebylo příhodné počasí, ale když už jsem byl v Holešově………

Stará trafostanice – budova bývalé trafostanice v Kuřimi

Hotel Přehrada – bývalé rekreační a školící středisko Socialistického svazu mládeže. Bylo postaveno na konci 70. let v akci „Z“. Stav červenec 2012, sledujte popisky pod fotografiemi.

Bývalá obec Buzošná na Šumavě

Hotel Energetik, Rožnov pod Radhoštěm – bývalý hotel, údajně v rekontrukci od roku 2008. Stav k 1.3.2010.  Někdy v 80-tých letech jsem zde byl na Silvestra s rodiči na rekreaci – jak se jezdilo od tehdejšího ROH.

Papírna na Šumavě – fotky bývalé pily, papírny a elektrárny na Šumavě, Hamry. Stav k měsíci říjen 2009

Hotel Zlechov – Fotky bývalého hotelu Zlechov u Plumlovské přehrady, okr. Prostějov – stav k měsíci  prosinec 2009

Lázně Velká Roudka – Fotografie bývalých lázní Velká Roudka, okr. Blansko.

Bourání budovy cihelny – Bourání administrativní budovy cihelny v Boskovicích

Stará slepičárna – Fotografie dávno vysloužilé slepičárny. Po jejím zrušení zde býval kdysi sklad hnojiva tehdejšího JZD. Poté slepičárna chátrala a nyní r. 2008 vypadá takhle.