Úvod

Telefonní technika značně pokročila a v současné době se převážně používají mobilní telefony, pomalu mizí klasické telefonní přístroje jak z domácností, tak i veřejné telefonní automaty.

V současné době se již někteří nedostanou do kontaktu třeba ani s obyčejnými telefony s rotační číselnicí, které se kdysi hojně používaly. Na těchto stránkách se můžete s těmito přístroji trochu seznámit a jsou součástí mé domácí mini-sbírky. Na větší sběratelskou činnost nemám však prostory a tak již přístroje ve sbírce nemohu dále moc rozšiřovat. Dá se říct, že veškerá zařízení jsou až na dvě výjimky v chodu a zapojené.

Pokud by jste doma měli různé části staršího „telefonního haraburdí“ a nevěděli co s ním, nebo je chtěli vyhodit, dejte mi prosím vědět. Rozhodně se i nebráním různým poznatků, či příběhům telefonních mechaniků a pracovníků tehdejších Spojů. Máte – li nějaké poznatky rád je zde uveřejním.

Mikroexpozice – expozice telefonní techniky, jednotného času


Doporučení pro přehrávání videí:

Každé video ač je krátké, má větší objem dat z důvodu řádného rozlišení. Zvláště pro pomalejší internetové připojení doporučuji video spustit a pak zastavit, než se trochu načte. Potom je lze spustit, aniž by docházelo k jeho „sekání“. Nebo po přehrání celého videa je lze znovu spustit plynule.Poslední aktualizace: 30.12.2023